Strona Główna / Porady / Waga prawdę Ci powie. Czy aby na pewno?

Waga prawdę Ci powie. Czy aby na pewno?

Czy kobieta ważąca 55 kilogramów przy 160 cm wzrostu powinna przejść na dietę? Kalkulator BMI mówi, że nie. Twierdzi, że jej waga jest prawidłowa. Mieści się w normie. Tymczasem lustro twierdzi coś zupełnie innego: grube uda, tłusty brzuch. Pytanie brzmi: komu wierzyć? Może mamie? To nie jest dobry pomysł. Dla swojej rodzicielki zawsze będziesz najpiękniejsza – nawet wtedy, gdy będziesz toczącą się kuleczką. Przeanalizujmy najbardziej popularne metody kontroli postępów w odchudzaniu i wybierzmy tą najbardziej obiektywną!

Waga

Większość z nas traktuje ją jako wyrocznię. Spadające cyferki motywują do działania, informują nas o tym, że nasze starania nie idą na marne. Problem pojawia się wtedy, gdy proces ten ulega stagnacji. Pojawia się lęk i panika. Chęć zakończenia odchudzania, pomimo tego że do celu jeszcze daleko. Czas skończyć z zerojedynkowym myśleniem. Poszerzyć horyzonty. Otóż moja droga . Musisz wiedzieć, że nagły wzrost wagi nie zawsze idzie w parze z przyrostem tkanki tłuszczowej. Wahania rzędu 1-2 kilogramów są czymś zupełnie naturalnym – zwłaszcza u kobiet. Gospodarka hormonalna rządzi się swoimi hormonami. Podobnie zresztą jak pora ważenia – w ciągu dnia jesz i pijesz, więc to logiczne że wieczorem ważysz więcej!

Nie wiem czy wiesz, ale Twoje ciało składa się z wody, mięśni oraz tkanki tłuszczowej. Tymczasem wchodząc na wagę, widzisz tylko nic nieznaczące cyferki. Teraz już wiesz, dlaczego dietetycy korzystają z analizatorów składu ciała. Dzięki nim są w stanie ocenić realne postępy swoich pacjentów. Niestety, taka przyjemność (często rzekoma) trochę kosztuje.

 • Wizyta w poradni – 150 zł. Częstotliwość uzależniona od czasu trwania redukcji.
 • Zakup specjalistycznej wagi – 200-4000 złotych!

Spokojnie, nie jestem tutaj po to aby narażać Cię na dodatkowe koszty. Jestem tutaj po to aby Ci pomóc. W dzisiejszym wpisie udzielę Ci instrukcji używania wagi łazienkowej – nie znajdziesz jej w opakowaniu!

 1. Zanim wejdziesz na wagę, sprawdź podłoże. Urządzenie usytuowane na nierównej powierzchni zafałszuje wynik.
 2. Waż się rano, na czczo. Po wizycie w toalecie. Przed konsumpcją płynów czy śniadania. Najlepiej raz w tygodniu o stałej porze.
 3.  Weź pod uwagę taki okoliczności jak: miesiączka, impreza, zaparcia. Każdy z wyżej wymienionych czynników może wpłynąć na to, co pokaże “szklanka”. PMS, nieregularne wizyty w toalecie – wzrost wagi. Wyjście ze znajomymi zakrapiane alkoholem – spadek wagi.
 4. Pamiętaj! Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz.

Centymetr 

Prosta i naprawdę miarodajna metoda. Aczkolwiek w dalszym ciągu niedoceniana. Dużo lepsza niż wchodzenie na wagę. Od czego zacząć? Od wizyty w pasmanterii i zakupu centymetra. Pierwszy, najważniejszy krok mamy już za sobą. Teraz czas na całą resztę. Kiedy i jak się mierzyć?

 • Przed i w trakcie odchudzania. Pierwszy pomiar przypada na dzień rozpoczęcia diety, kolejny za tydzień – i tak do momentu osiągnięcia wymarzonej sylwetki.
 • Pomiarów dokonujemy rano – na czczo, po porannej wizycie w toalecie, przed jedzeniem i piciem.
 • Mierzymy się na golasa!
 • Nie wciągamy i nie wypychamy brzucha. Nie napinamy mięśni!
 • Obwód ramienia, uda, bioder, brzucha, klatki piersiowej oraz łydki mierzymy w najszerszym miejscu danej części ciała. Natomiast talii w najwęższym.

Ubrania

Twoje jeansy stały się jakby luźniejsze? Pasek nie uwiera tak jak wcześniej? Chudniesz!! Przygotuj się na ekstra wydatki – czyt. wymianę garderoby!

Zdjęcia

Wskocz w strój kąpielowy i zrób zdjęcia sylwetki – z przodu, z tyłu, z boku. Za miesiąc umów się na kolejną sesję – samowyzwalacz, kolega, koleżanka, brak czy siostra – poproś o pomoc kogoś komu ufasz.  Aparat nie kłamie – uwieczni każdą nawet najmniejszą fałdkę oraz jej brak!

Opinia znajomych

Jestem przekonana o tym, że znajomi zauważą Twoją metamorfozę – zwłaszcza Ci z którymi widzisz się niezbyt często.

Wizyta w centrum handlowym

Przed rozpoczęciem odchudzania wybierz się na zakupy do centrum handlowego i kup swój wymarzony ciuch w mniejszym rozmiarze. Po upływie miesiąca czy dwóch, przemierz go i sprawdź jak leży. Powoli zaczyna pasować? To bardzo dobry znak! Chudniesz!

Lustro 

Lustro motywuje do działania, tak samo jak i waga. Raz na jakiś czas zrób aktualizację sylwetki.

Zobacz także

jak szybko schudnąć?

Jak szybko schudnąć?

Dziś niejeden człowiek ubolewa nad swoim wyglądem. Nie podoba mu się jego waga i wygląd. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *