Strona Główna / Porady / Jak szybko schudnąć?

Jak szybko schudnąć?

Dziś niejeden człowiek ubolewa nad swoim wyglądem. Nie podoba mu się jego waga i wygląd. Marzy o szczupłej, atrakcyjnej sylwetce. Tylko, kiedy ktoś waży 86 kg, przy wzroście 170 cm jest to w ogóle możliwe? Odchudzanie to złożony i długotrwały proces, który pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów, ale tylko wtedy, kiedy jest odpowiednio opracowany. Aby móc ujrzeć pierwsze efekty, a później kolejne, trzeba wprowadzić do swojej codzienności odpowiednie ćwiczenia lub jakąkolwiek inną aktywność fizyczną, zdrową dietę, a także suplement diety.

Im więcej ruchu, tym lepiej

Aktywność fizyczna w czasie odchudzania jest bardzo ważnym elementem tego procesu. Nie ma większego znaczenia, czy ktoś decyduje się tylko na regularne spacery, czy postanawia kilka razy w tygodniu chodzić na fitness lub na siłownię. Ważne, aby robić to regularnie. Mówi się, że spacery są świetną metodą na spalenie kalorii, jakie spożywa się przez cały dzień. Dzieje się jeszcze przed ich odłożeniem się w postaci wałeczków tłuszczu.

Wystarczy każdego dnia pieszo pokonywać określone dystanse, aby przyczynić się do wzrostu masy mięśniowej i tym samym do wyeliminowania rezerw tłuszczu. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że im więcej jest mięśni, tym mniej tłuszczu. Spacery odbywające się regularnie skutecznie przyspieszają podstawową przemianę materii. Aby ujrzeć efekty, wystarczy tak naprawdę rano i wieczorem wybrać się na dynamiczny spacer po pół godziny. Warto pamiętać, że taki spacer jednocześnie poprawia samopoczucie i zdrowie. Zwykle w ciągu godziny, jeżeli spacerujemy szybkim tempem, jesteśmy w stanie pokonać dystans 7 km. W związku z tym przejście 1 km zajmuje około 10-15 minut. Utrzymując ten rytm, można przyczynić się do efektywnego spalania tkanki tłuszczowej.

ruch

Przygotowując się do odchudzania poprzez spacer, warto zapamiętać, że nie powinno się starać na siłę wydłużać kroków. Należy zadbać o odpowiedni ruch kostek. Trzeba rozluźnić ramiona. W czasie spaceru głowa nie może kołysać się na boki. Z kolei wzrok powinien być skierowany w stronę punktu oddalonego o jakieś 6 km. Ważne jest również to, aby biodra były odpowiednio ustawione, a miednica się nie ruszała. Ręce powinny być uginane w łokciach pod kątem prostym. W czasie spaceru dłonie nie mogą być zaciskane.

Wybierając się na spacer, należy unikać kamieni i żwirowego podłoża. Trzeba zadbać o właściwe obuwie. Dobrze jest czasem w czasie marszu słuchać muzyki, co z pewnością umili ten czas.

Jak już wiadomo, poza spacerowaniem, można też rozpocząć rozmaite ćwiczenia. Wybór jest bardzo duży. To zależy też od tego, w jakich partiach ciała odchudzający się chce schudnąć. Można wykonywać – brzuszki, nożyce, skłony, przysiady, pajacyki, rozciągać się na wszystkie możliwe sposoby, jeździć rowerem stacjonarnym. W internecie można znaleźć specjalne programy treningowe do ćwiczenia w domu, które pomagają zadbać o szczupłą sylwetkę. Jeżeli nie to, jest jeszcze siłownia lub club fitness. Tam ćwiczenia są dobierane według indywidualnych predyspozycji lub oczekiwań całej grupy. Czasem wystarczy tylko jeździć rowerem, aby pozbyć się tłuszczu z ud, pośladków, a nawet brzucha.

Aby ćwiczenia zbyt szybko się nie znudziły, warto zadbać o urozmaicenie. Jeżeli pogoda na to pozwala, można jeździć rowerem, spacerować czy biegać na świeżym powietrzu. W okresie zimy warto ćwiczyć w domu lub na siłowni czy w clubie fitness. Latem istnieje możliwość wykonywania ćwiczeń w ogrodzie, czy parku. Ważne jest tylko to, aby tę aktywność dobrze rozplanować i odpowiednio się do niej przygotować. Wówczas sukces gwarantowany.

Dieta skutecznie wspomaga odchudzanie

Zdawać by się mogło, że same ćwiczenia wystarczą, aby wyszczuplić sylwetkę. Jednak nie, to za mało. Trzeba jeszcze zadbać o właściwą dietę. Kombinacji dobierania składników diety, konkretnych potraw jest wiele. Wydaje się, że jedna dieta działa na wszystkich jednakowo skutecznie. Otóż tak nie jest. Dietę zwykle ustala się na podstawie badań. Dzięki temu wiadomo, jakich składników i wartości brakuje dla konkretnego organizmu, a czego jest w nim za dużo. W celu ustalenia diety w ten sposób trzeba wybrać się do dietetyka.

dieta

Jeżeli zaś ktoś z jakiegoś powodu nie może skorzystać z usług profesjonalisty, pozostaje mu tylko samodzielnie ustalić dietę. Wówczas trzeba dostosować się do pewnej zasady. Chodzi mianowicie o to, aby jeść regularnie, 5 posiłków dziennie. Należy zadbać o to, aby w codziennej diecie nie brakowało owoców i warzyw, a także potraw lekkostrawnych, pozbawionych tłuszczu. Wskazane są dania przygotowywane na parze. Takie dania można zjadać nie tylko w czasie odchudzania, ale przez cały czas. Dostarczają dla organizmu to, co najcenniejsze i pozbawiają go pustych kalorii. Należy zrezygnować z przekąsek typu chipsy, paluszki, krakersy, popcorn, czy słone orzeszki. Można je zastąpić świeżymi warzywami, orzechami, bakaliami i innymi przysmakami.

Należy zdecydowanie unikać diet skupiających się wyłącznie na spożywaniu samych koktajli, samych potraw z ananasów, czy innych owoców lub warzyw. Dieta powinna być urozmaicona, ale wartościowa i lekkostrawna. Tylko z taką będzie łatwo przetrwać przez dłuższy czas.

Suplement diety jak najbardziej wskazany

Wielu osobom wydaje się, że wystarczy zadbać o regularną aktywność fizyczną i ćwiczenia, aby pozbyć się zbędnych kilogramów i wyszczuplić sylwetkę. Niestety to często za mało. Aby przyspieszyć proces odchudzania i przyczynić się do satysfakcjonujących efektów, należy wspomóc ten proces odpowiednim suplementem diety w postaci tabletek.

Tabletki na odchudzanie cieszą się coraz większą popularnością. Te naturalne, składające się z wartościowych, bezpiecznych składników, są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla organizmu. To one ograniczają apetyt, przyspieszają metabolizm, redukują tkankę tłuszczową i zapobiegają pojawianiu się nowej. Tabletki połączone z dietą i ćwiczeniami tworzą skuteczny proces odchudzania.

suplement diety

Aktualnie na rynku jest bardzo duży wybór tabletek na odchudzanie. Wśród nich można znaleźć takie jak: Green Barley Plus, African Mango, czy Probiox Plus. Które są skuteczne, które warto stosować? Są to pozytywnie opiniowane tabletki polecane przez konsumentów i ekspertów. Chcąc podjąć decyzję, wystarczy zapoznać się z informacjami o każdym z tych produktów. Pomoc przy wyborze tabletek na odchudzanie może zapewnić niejeden dobrze przygotowany ranking. W każdym razie właściwa suplementacja to jest to, o czym nie można zapomnieć, zabierając się za odchudzanie.

Regularne łykanie tabletek pohamuje apetyt, usprawni działanie diety, a także doda siły do intensywnych ćwiczeń. Dzięki nim można uzyskać satysfakcjonujące efekty i to zdecydowanie szybciej, niż można się tego spodziewać. Dziś tabletki na odchudzanie są bardzo łatwo dostępne i mają całkiem przystępną cenę. Są dużo lepszym rozwiązaniem, niż kosztowne zabiegi w profesjonalnych klinikach, które mogą się różnie zakończyć.

Podsumowanie

Łączenie diety z ćwiczeniami i odpowiednią suplementacją można pozbyć się zbędnych kilogramów już w kilka tygodni. Efekty są zauważalne niemal natychmiast. Takie odchudzanie jest nie tylko bezpieczne i zdrowe, ale również sprawia, że osoba, która się odchudza, jest pełna sił i energii – dobrze się czuje. Zwykle odchudzanie się kojarzy się z bezsilnością, osłabieniem, złym samopoczuciem. Suplementy diety w kapsułkach zawierają cenne witaminy i minerały, dzięki czemu odchudzający się dba nie tylko o utratę kilogramów i redukcję tłuszczu, ale również doskonałą formę fizyczną i psychiczną. Warto w związku z tym odpowiednio przygotować się do odchudzania i nie należy lekceważyć żadnego z wymienionych powyżej elementów.

Zobacz także

Jak schudnąć do lata?

Dopiero co przywitaliśmy kalendarzową wiosnę, a już za chwilę w progu stanie lato! Czas pędzi …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *